Duyurular
 REÇETELİ SATIŞ GÜNCELLEMESİ; Tarım Bakanlığınca 01.01.2009 tarihinden itibaren reçeteli satış sistemine girileceği duyurulmuştur. Bayilerimizin yeni sisteme uyumlu çalışabilmeleri için, WEBTARIM sisteminde reçeteli sisteme uyum güncellemeleri tamamlanmıştır. Önemle duyurulur.
  26.01.2021


 Bayi Girişi
 Kullanıcı Adı
 Parola
-

 Toptancı Girişi
 Kullanıcı Adı
 Parola
-

 İl Sorumlusu Girişi
 Kullanıcı Adı
 Parola
-
 

  Webtarım'ı Tanıyalım
     WEBTARIM HAKKINDA
     Negatif Bilgisayar Ltd. Şti. olarak, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğünce uygulamaya konulan, Zirai İlaçların Barkodlu Takip Sistemi Projesinin ülkemiz tarımı ve geleceği açısından çok önemli ve gerekli bir proje olduğuna inanmaktayız. Bu nedenle bilgi ve birikimlerimizi kullanarak projeye destek sağlamak, bayilerin ve siz İl Müdürlüğü yetkililerinin yaşadığı sorunları çözmek amacıyla WEBTARIM - Zirai İlaç Online Takip Sistemi - programını büyük bir özveri ve gayretle hazırladık.
     Firmamızın geliştirdiği WEBTARIM programı, Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğünün 14.04.2006/12074 tarih ve sayılı yazıları ile onay alarak bayilerin hizmetine sunulmuştur.

     GENEL ÖZELLİKLERİ
     WEBTARIM programı internet tabanlı çalışan ve kullanıcıların online işlem yapabildikleri bir veritabanı sistemidir. Program Bakanlığın bu tür programlar için ön gördüğü tüm şartları ve özellikleri taşımaktadır.
     WEBTARIM programı yazılım aşamasında Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri ve zirai ilaç bayileriyle ortak bir çalışma yürütülmüştür. Programda bayiler için gereksiz özelliklerden kaçınılmış, giriş ve çıkışların en kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmesi sağlanmıştır. WEBTARIM programında ticari takip özellikleri bulunmamaktadır.
     WEBTARIM programının halihazırda ki altyapısı ülkedeki tüm verilerin rahatlıkla derlenebileceği ve istenilen tüm veri sorgulamalarının yapılabileceği özelliklere sahiptir. Zira WEBTARIM dört farklı kullanıcıya sistemi kullanma imkanı vermekte ve gerekli işlemleri yapabilmelerini sağlamaktadır.
     1. Düzey Kullanıcılar: Toptancılar ve Bayiler; pestisit hareketlerini işleyebilmektedir.
     2. Düzey Kullanıcılar: TİM yetkilileri; kendi ilinde pestisit ticareti yapan tüm işletmeleri online takip etmektedir.
     3. Düzey Kullanıcılar: Bakanlık yetkilileri; Bakanlıkça ruhsatlı tüm pestisitleri, yeni ruhsatlı olanları, iptal edilenleri veritabanına işleyebilmekte ve tavsiye alanlarına ait güncellemeleri yapabilmektedir.
     4. Düzey Kullanıcılar: Yönetim birimi; sistemdeki tüm kullanıcıları tanımlayan ve sistemi kontrol eden birim.
     Ayrıca yazılım ekibimiz sistemdeki bakımı, güncellememeleri ve kullanıcı hatalarını denetlemektedir.
     WEBTARIM programı Tarım İl Müdürlükleri yetkililerine şube Müdürlüğünden veritabanına online ulaşma, bayi bilgilerini, tüm alış-satış hareketlerini inceleme, Bakanlıkça yed-i emine alınması istenen ilaçların sorgulanmasını yapma ve dönem raporu (TXT) alma imkanı sağlamaktadır.
     Her seviyede bilgisayar kullanıcısının rahatlıkla kullanabileceği kolay kullanılabilen, sade görünümlü, gereksiz işlevlerden ari, internet üzerinde çalışan, sağlam bir veritabanına sahip, üretimden tüketime tüm pestisit hareket zincirini kapsayan, yeni gelişmelere açık, yeni ilaç ve etki alanlarını güncelleyen, kullanıcı hatalarını önleyen bir programın kullanılmaya başlanmasıdır.
     Bayilerin ilaç alış ve satışlarını, işlem yaptığı firma ve çiftçileri kayıt altına alan online veritabanı sistemidir.
     Webtarım programı Bakanlığın ve bayinin ihtiyaç duyduğu tüm verileri barındırmakla beraber, gereksiz hiçbir bilgiyi kullanmaz. Bakanlığın istediği verilerin girilmesi zorunlu olup, bayi bu alanları boş geçemez.
     Sade ve kolay kullanılabilir bir formdadır. Gereksiz sayfa ve işlevler yoktur.
     Miadı dolmasına 1 ay kalan veya miadı dolan ilaçlar hakkında kullanıcıyı uyarmaktadır.
     Kontrol formuna tek düğmeyle ulaşılabilmekte ve aranan tüm bilgiler bir arada bulunmaktadır.
     Bayinin Webtarım programına abone olup hizmet alma süresi 5-10 dakikada sağlanabilir.
     Güncellemeler en kısa zamanda yapılabilmekte ve bundan tüm kullanıcılar anında faydalanabilmektedir.     Güncellemler için ek ücret alınmamaktadır.

     AVANTAJLARI
     Yeni ilaçların ve etki alanların tanımlanması, tedbir alınması gereken pestisitlerin ve ilgili şarjlarının nerede, kaç adet bulunduğu, kime ne kadar satıldığının tespiti için Bakanlık ve TİM yetkililerinin kullanıcı olarak tanımlandığı bir sistemdir.
     WEBTARIM programının halihazırda ki altyapısı ruhsat veya tavsiyelerdeki tüm değişiklikleri anında, sıfır maliyetle bayilere ulaştırabilmektedir. Ruhsatı iptal edilen ilaçların satışı istendiği an durdurularak gerekli tedbirler alınabilmekte ve ilgililere bilgiler verilebilmektedir
     WEBTARIM programının online özelliği tüm teknik arızalarda verilerin kaybolma riskini ortadan kaldırmakta ve hiçbir bilgisayarda yeniden kurulma ihtiyacı olmadan hemen veya başka bir bilgisayardan kullanıma imkan vermektedir.
     Diğer avantajları;
- En uygun ve ekonomik fiyat
- En hızlı sistem kurulumu (Kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş)
- Abonelik sistemi ile ne kadar hizmet o kadar ücret
- Online erişim ve İnternet tabanlı veritabanı özelliği
- Barkod cihazıyla tam uyumlu, işlevsel kullanım
- Pratik kullanım ve hızlı işlem yapabilme
- Tüm işlevlere tek ekrandan ve tek düğmeyle ulaşabilme
- Aktif, hızlı ve ücretsiz güncelleme sistemi
- Yeni ilaçlar ve tavsiye alanlarının sistem yönetimince eklenmesi
- Barkoda, Tarihe, firmaya ve çiftçiye göre sorgulama ve rapor alma
- İlaçların son kullanma tarihlerini takip etme ve erken uyarı işlevi
- Gereksiz ve ayrıntılı işlevlere boğulmadan, sade ve açık kullanım
- Bilgisayar ve sistem çökmelerinde sıfır veri kaybı, zaman ve para harcamadan istenildiği yerden veya bilgisayardan kullanma
- Tek tuşla anında depo/stok durumu
- Bakanlık onaylı ilaç ve tavsiye alanı veritabanı
- Sistem yöneticisi ve Müşteri hizmetlerinden online teknik destek
- Yoğun ve hızlı satış yapan bayilere, birden fazla bilgisayarla çalışma imkanı (sınırsız terminal kullanımı için ek bir maliyet ve sistem kurulumuna gerek yoktur.)

     WEBTARIM BİRİMİ
     Firmamızın bu projeye verdiği önem gereği bünyesinde Sistem Yöneticisi, Müşteri Hizmetleri Temsilcisi, Program Yazılım Sorumlusu ile Hosting ve Yazılım Güvenlik Sorumlusu görevlerinde bulunmak üzere özel bir yönetim birimi oluşturmuştur.
     Hem bayilere hem de TİM yetkililerine hem de Bakanlık yetkililerine program kullanımı konusunda tam uyumlu çalışacak, yeni gelişmeleri programa adapte edebilecek tarım sektörden gelen bir ekip oluşturulmuştur. Firmamız WEBTARIM programının yazılım aşamasında İl Müdürlüğünde görevli teknik elemanların önerileri ve rehberlikleri doğrultusunda çalışmış, projede çalışmak üzere yazılım, teknik destek ve pazarlama konusunda ziraat mühendisleri istihdam etmiştir. Sürekli aktif bir müşteri hizmetleri bölümü de mevcuttur.
     Tüm bayilere ortak hizmet veren, tek merkezli, aracı kullanmayan ve ücretsiz hizmet veren bir hizmet ağı kurulmuştur.

 
 


 


Yeni Katılanlar
- SEDA OK
- Mehmet Ali KAYA
- Meral YILDIRIM
- nilay kendir
- Özlem GÜLER

İşlem Sıralaması
 1) ULA ZİRAAT ODASI        
 2) MUSTAFA MURAT CAN       
 3) İLHAN BODUR       
 4) RIZKULLAH GÜMÜŞ - CUMA OZANCLI       
 5) SÖKE TOPRAK TARIM       

Galeriden Seçmeler
46 KB
Duvar Kağıdı

İstatistikler
 
  Bugün Açılan Sayfa: 58
 
  Toplam Açılan Sayfa: 117
 
 
  Sayfa 0.226 saniye'de oluşturuldu